Francouzská hra láskyCluedoWarCraftJak nedostat infarktScrabble OriginalČesko - otázky a odpovědiCold War: CIA vs KGBActivityMonopoly 2Byl jednou jeden životDobblePárty Alias

7 divov sveta

Úvod > Spoločenské hry > 7 divov sveta

7 divů světa 7 divů světa

Parametre

Vek od 10 rokov
Dĺžka hry 30 minút
Počet hráčov 2 - 7 hráčov
Komunikácia 0/5
Stratégia 0/5
Náhoda 0/5
Náročnosť 0/5

Nákup

Sklad Nie je skladom
Kód ASEV01CZ
Predajná cena 29,83 €

Popis produktu

7 Divov sveta - Rýchla a svieža kartová hra kompletne v češtine a v slovenčine! Hráči sa snažia vybudovať jeden zo siedmych divov sveta. Hráči sa v priebehu troch častí hry – troch rôznych vekov – snažia postavit čo najviac najcennejších budov a najlepšie tiež celý svoj div sveta. Každý vek sa skladá zo šiestich tahov, v každom ťahu si hráči tajne zvolia jednu kartu z ruky, ktorou zahrajú. Karty predstavujú budovy, ktoré po postavení prinášajú hráčom rôzne výhody – peniaze, suroviny na stavbu ďalších budov, vojenskú silu, možnosť výhodnejšie obchodovať so susedmi alebo nejakú ďalšiu výhodu. Hráč môže namiesto budovy tiež postaviť časť divu sveta, ktorý taktiež prináša pomerne cenné výhody.

Akonáhle v ťahu všetci hráči odohrajú jednu kartu, dajú všetky svoje karty z ruky susedovi a hra pokračuje ďalším ťahom. Po odohraní všetkých troch vekov hráči spočítajú body. Hráč s najvyšším súčtom sa stáva víťazom hry. A boduje sa mnoho rôznych herných prvkov – body prinášajú priamo niektoré budovy i niektoré časti divu sveta, u ďalších budov sa bodujú ich rôzné herné aspekty – vedecký pokrok, vojenská sila a podobne.

Niekoľko bodov prináša i nazhromaždené bohatstvo v pokladnici. Vďaka tomu je možné sa v každej hre sústrediť na inú taktiku alebo priebežne meniť štýl hry podľa spôsobu hry súperov. V hre je sedem odlišných divov sveta, z ktorých každý se stavia inak a prináša iné výhody a naviac má každá doska divu dve odlišné strany – jednu základnú a jednu zložitejšiu, kedy sa divy líšia ešte výraznejšie a ponúkajú ešte zaujímavejšie schopnosti. Hra je standardne pre 3 – 7 hráčov, ale ponúka i mierne zložitejšiu variantu pre dvoch hráčov, ktorá Vám umožní vychutnať si hru i keď nemáte po ruke dostatok spoluhráčov. Pravidlá sú jednoduché a hra je svižná a rýchla, nedochádza k žiadnemu čakaniu. 

Množstvo herných prvkov a ich variabilita umožňuje objavovať a skúšať rôzne spôsoby hry. To spolu s kompletnou českou lokalizáciou (súčásťou sú i slovenské pravidlá) z nej robí ideálnu hru pre začínajúcich i pokročilých hráčov.

 

Obsah balenia:
7 dosiek divov
7 kariet divov
49 kariet I. veku
49 kariet II. veku
50 kariet III. veku
42 žetónov stretu
20 väčších žetónov mincí v hodnote 3

30 menších žetónov mincí v hodnote 1
1 bodovacia tabuľka
1 české pravidlá
1 slovenské pravidlá
2 referenčné karty pre hru dvoch hráčov

Komentáre

Podobné produkty

Buccaneer (copy)
  • 8+
  • 0
  • 3-5
8,64 € Detail
Hlavolam Dvojité S
  • 5+
  • 0
  • 1
3,93 € Detail
Mondo
  • 8+
  • 20
  • 1-4
20,28 € Detail