DobbleJungle SpeedMonopoly 2CluedoPárty AliasČeský film - otázky a odpovědiČesko - otázky a odpovědiByl jednou jeden životJak nedostat infarktScrabble OriginalCold War: CIA vs KGBFrancouzská hra lásky

Dixit

Úvod > Najpredávanejšie > Dixit

Dixit Dixit Dixit

Parametre

Vek od 8 rokov
Dĺžka hry 30 minút
Počet hráčov 3 - 6 hráčov
Jazyk hry Bez textu 
Jazyk návodu CS EN 
Komunikácia 5/5
Stratégia 2/5
Náhoda 3/5
Náročnosť 2/5

Nákup

Sklad Nie je skladom
Kód ASDIX01CZ
Predajná cena 24,59 €

Popis produktu

Dixit - krásne ilustrovaná hra rozvíjajúca detskú fantáziu, ale zároveň schopná zabaviť i dospelých.

V hre Dixit sa hráči niekoľkokrát behom hry stanú rozprávačmi. Úlohou rozprávača je zvoliť si jednu kartičku zo šiestich, ktoré má v ruke a ľubovolne popísať vyobrazený obrázok tak, aby nebolo jednoduché ho na prvý pohľlad poznať. Ostatní hráči vyberú tajne zo svojich kartičiek jednu, ktorá najviac vystihuje rozprávačov popis. Všetky vybrané kartičky sa potom zamiešajú a vyložia pred hráčov. Tí sa potom snažia určiť, ktorá karta je rozprávačova. Pokiaľ nikto alebo naopak všetci spoznajú rozprávačovu kartu, ten nezískava žiadne body. Pokiaľ však správnu kartu spoznal len niekto, dostáva rozprávač toľko bodov, koľko hráčov pre jeho kartu hlasovalo. Každý z hráčov, ktorého tip bol správny, získáva tiež body. Po niekoľkých kolách vyhráva hráč, ktorý má najviac bodov.

Správne odpovede sú hodnotené posúvaním drevených králičkov - figúrok - po bodovaciu stupnicu, ktorá je vtipne umiestnená vovnútri krabice od hry. 

Komentáre

Podobné produkty

Mondo
  • 8+
  • 20
  • 1-4
20,28 € Detail
Hlavolam Dvojité S
  • 5+
  • 0
  • 1
3,93 € Detail